Terapia EMDR jest naukowo potwierdzona metodą, uznaną i oficjalnie polecaną

Metoda jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie.

Podejście jest dobrze strukturyzowane, zrozumiałe, technologiczne i skuteczne, co sprawia, że jest popularne

  • EMDR jest uznane i polecane do użytku WHO (Światowa Organizacja Zdrowia). Jednocześnie metoda jest stosunkowo młoda (pojawiła się na początku połowy lat 80)

  • Narodowa Rada Zdrowia Psychicznego (Izrael) od 2002 roku zaleca EMDR jako jedną z trzech sprawdzonych metod rehabilitacji psychiki osób, które przeżyły ataki terrorystyczne lub wzięcie zakładników.

  • Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (USA) zaleca EMDR od 2004 roku jako wysoko skuteczne i szybkie leczenie ciężkich urazów psychicznych.

  • Departament Obrony USA i Departament Weteranów USA w 2004 roku wybrały EMDR jako najskuteczniejszą metodę psychologicznego leczenia zaburzeń stresowych najwyższej kategorii.

  • Narodowy Instytut Zdrowia i Doskonałości Klinicznej (Wielka Brytania) wśród ponad 500 metod psychoterapeutycznych w 2005 roku uznał tylko dwie metody (CBT i EMDR) za naukowo udowodnione w leczeniu osób dorosłych borykających się z zaburzeniami stresowymi

Do tej pory istnieją tylko dwie naukowo sprawdzone i oficjalnie uznane metody psychoterapii, które dają naprawdę stabilny i szybki wynik – są to EMDR (terapia odwrażliwiania i przetwarzania za pomocą ruchu gałek ocznych), oraz CBT (terapia poznawczo-behawioralna).

Jednocześnie EMDR działa o około 20% szybciej niż CBT i mniej wywołuje lęków u klientów podczas terapii.